dr Jarosław Lindenberg, dr Tomasz Buchholtz, Jak wyginęły dinozaury czyli tajemnica Bursztynowej Komnaty
Napisaliśmy i wydaliśmy, to i sprzedajemy. Całkowicie niepoprawna politycznie, satyryczna powieść sensacyjna. Dla wszystkich, których zdrowy rozsądek i poczucie humoru ratują przed ogłupiającym bełkotem świata wyciętego z gazet i oślepianego błyskami telewizorów (koniecznie na całą ścianę, albo i jeszcze większych). Jest w literaturze "realizm", jest importowany "realizm magiczny", a powieść nasza otwiera nowy gatunek: "realizm absurdalny". Tradycyjny realizm zdaje relację z tego, co jest; realizm absurdalny - zdając relację - przepowiada jednocześnie ewolucję tego, co jest, w to, co będzie, okazując, że jedynym powodem przeniknięcia jakiejś rzeczy, czy zjawiska, ze świata fantazji do świata realnego jest absurdalność i bezsensowność danej rzeczy lub zjawiska. Realizm absurdalny okazuje zatem, że nie ma takiego absurdu, który nie może stać się rzeczywistością. Co więcej, im bardziej bezsensowny pomysł, tym większa szansa na jego socjalistyczne/europejskie urealnienie. Strasznie, ale dzięki Bogu, można się jeszcze z tego śmiać. Jeszcze...
A. Camus, Mit Syzyfa
„Znaleźć tu można tylko opis, w stanie czystym, pewnego duchowego cierpienia”. fragm. książki
17,00 zł
A. de Tocqueville, Dawne rządy i rewolucja
Słynna rozprawa Tocqueville'a wychodząca od rewolucji francuskiej, a kończąca na ogólnych prawach rządzących przemianami w społeczeństwach
21,00 zł
A. Einstein, Pisma filozoficzne
Sam Einstein uważał się przede wszystkim za filozofa, nie fizyka. Owoc zaś tego przekonania został zebrany w niniejszym wydaniu „Pism filozoficznych”.
26,00 zł
A. Jawłowska, Ruch konsumentów
Formy obrony interesów i zdrowia konsumentów.
A. Krawczuk, Mitologia starożytnej Italii
Przystępna historia mitologii, której bogactwo znacznie wykracza poza mit o Eneaszu, czy Romulusie i Remusie.
5,00 zł
A. Pease, Język ciała
Bogato ilustrowana książka międzynarodowego eksperta w dziedzinie mowy ciała - „Język ciała. Jak czytać myśli ludzi z ich gestów”. Bardzo uczone wywody na tematy, na których kobiety znały się - bez podręczników - od tysiącleci: jak ciałem wywierać wpływ. Oczywiście wpływ na człowieka.
14,00 zł
A. Schopenhauer, Metafizyka życia i śmierci
Życie jako męka "w świecie niedoli". Czytelniku, porzuć wszelką nadzieję...
24,42 zł
A. Schopenhauer, O podstawie moralności
Porywająca swoim entuzjazmem krytyka filozofii moralnej Kanta.
11,00 zł
A. Schopenhauer, O wolności ludzkiej woli
Myśl Schopenhauera inspirowała psychologów, filozofów i socjologów kultury, ale z powodzeniem może zainteresować również czytelnika nie zagłębionego w żadną z tych dziedzin.
15,00 zł
A. Schopenhauer, Świat jako wola i przedstawienie, t. I i II
Jedno z klasycznych, najsłynniejszych dzieł filozofii niemieckiej, choć skierowane przeciwko "szarlatanom", do których zaliczał Fichtego, Schellinga i Hegla - równie klasycznych równie niemieckich filozofów.
95,29 zł
A. Sikora, Prorocy szczęśliwych czasów
To, co zdaje się niemożliwe, może po prostu wymagać więcej czasu.
5,00 zł
A. Sokal, J. Bricmont, Modne bzdury
O nadużywaniu pojęć z zakresu nauk ścisłych przez postmodernistycznych intelektualistów.
19,00 zł
A. Unterman, Żydzi Wiara i życie
Książka o religii, rytuałach i sposobie widzenia świata przez Żydów.
9,87 zł
Adam Kuper, Między charyzmą i rutyną. Antropologia brytyjska 1922 - 1982
Jak pisze wydawca książka jest nieodzowną lekturą dla każdego, kto interesuje się współczesną refleksją antropologiczną.
4,56 zł
Adam Sikora, Filozofowie XVII wieku
Jeszcze jedna książka, która dzięki swojemu formatowi umilić może podróż, nawet w bardzo zatłoczonym "środku komunikacji". A towarzyszami podróży, których da się wcisnąć do największego nawet tłoku, są: Franciszek Bacon (specjalista od tablic), Kartezjusz (myślał, więc był, choć był wcale nie dlatego, że myślał), Spinoza (nie imię to dziewczyny), Pascal (tego filozofa czytamy ze specjalną uwagą - wszak to twórca komunikacji publicznej - omnibusa), Locke (jeszcze jeden specjalista od tablic - tym razem czystych), Leibniz (nie ten od ciasteczek, ale ostatni człowiek, który wiedział wszystko) i Vico (tak mógłby się nazywać piłkarz, ale chodzi o historię, co kołem się toczy - czyli znowu w sam raz człowiek na podróż).
4,53 zł
Adam Smith, Badania nad naturą i przyczynami bogactwa narodów, komplet tom I i II
Osiemnastowieczna opowieść o "niewidzialnej ręce rynku", czyli o rzeczy niepojętej dzisiaj, w czasach gospodarki planowej, kontyngentowej, kwotowej, z dopłatami i z manipulacjami podatkowymi, z fikcyjnym pieniądzem, z naciskami politycznymi. Współczesna gospodarka to gospodarka przeregulowana przez państwa i organizacje biurokratyczne. Wolny rynek? Kapitalizm? Bujda na resorach. Europa to kwintesencja gospodarki komunistycznej - czyli gospodarki, gdzie państwo jeśli nie jest właścicielem to przynajmniej różnymi przepisami faktycznie pozbawia właściciela jego praw. Biurokratyczne regulacje - to jedyne prawa współczesnej gospodarki. Chłop nie może hodować świni jak chce, a jak już hoduje zgodnie z tysiącami durnych paragrafów, to nie może jej przerobić na kiełbasę jak chce, a jak już przerobi - też zgodnie z kolejnymi setkami jeszcze głupszych przepisów, to nie sprzeda jej jak chce i komu chce. O "gospodarce rynkowej", jako o gospodarce rzeczywistej, może dzisiaj mówić tylko idiota lub biurokrata, który całe życie "chodził do pracy" i "pobierał wynagrodzenie", więc nie ma bladego pojęcia czym jest praca i że bank nie rodzi pieniędzy, choć może je drukować (współcześnie bez ograniczeń). O fikcji "wolnego rynku" wie doskonale każdy, kto choć przez chwilę próbował prowadzić własną firmę. Jedyny cud gospodarki współczesnej to ten, że udało się jej spętać to, co niewidzialne: że skuła "niewidzialną rękę rynku". Marks górą, czyli globalne zwycięstwo komunizmu: własność prywatna jest fikcją. Wszak właścicielem jest ten, kto decyduje o losach własności. To kto faktycznie decyduje o własności? Ano decydują - przepisami, normami, kwotami, podatkami, dopłatami, kontrolami, zakazami, nakazami, politycznymi uzależnieniami - biurokraci. A wszystko oczywiście "dla dobra 'właścicieli' w szczególe, a 'społeczeństwa' w ogóle". Jedno z największych oszustw "władcy tego świata" to wmówienie niewolnikom, że są wolnymi ludźmi ekonomicznie, że niewolnictwo, w którym żyją, jest "królestwem wolności", czyli "kapitalistycznym systemem rządzonym niewidzialną ręką rynku". Niewolnictwo ekonomiczne jest trwałe, nieusuwalne, związane z życiem człowieka jak "wierzch z podszewką", tylko teraz zmieniło nazwę na "wolny rynek" i starą lampucerę "posadzili na kamieni kupę i obchodzą w koło i całują w ... czoło" i nazywają ją "Wenus wcieloną"... Tak, zaiste, "wolność to niewola"...
161,28 zł
Adam Smith, Teoria uczuć moralnych
Dzieło, które poprzedziło "Bogactwo narodów". Moralność i ekonomia - rozdzielić niepodobna, choć w praktyce często przeciwstawiane sobie. Z przeciwstawienia tego wcześniej czy później jedna prawda staje się oczywistą: zabieganie i troska o wartości ekonomiczne bez respektowania wartości moralnych zawsze kończy się ekonomiczną katastrofą. Zdaje nam się, że trudno o mocniejszy dowód na powszechne obowiązywanie prawa naturalnego. Bez względu na to jak bardzo prawo stanowione i praktyka na nim oparta gwałcić będą przyrodzone prawa człowieka i bez względu na to, jak oprawcy ekonomiczni wspierani będą przez przemoc państwa, każdy system jawnie sprzeczny z moralnym prawem naturalnym skończyć się musi katastrofą dla wszystkich.
78,38 zł
Adam Szustak OP, Nocny Złodziej. Książka + 2 płyty (CD mp3 i DVD)
Ekumeniczny biznes i celebryta-influencer w dominikańskim habicie (od czasu do czasu). Krótki, ale sugestywny, kurs religii dobrego samopoczucia. Dla zakochanego (z wzajemnością) w swoim głosie i we własnej mądrości "religijnego coach'a" wszystko jest dozwolone i wszystko obejmuje ekumeniczna tolerancja, z wyjątkiem tradycji Kościoła Katolickiego. Cóż, "kasa, misiu, kasa", albo "sorry Panie Boże, ale biznes is biznes". Zakonnik, który zapomniał, albo nie wierzy, że "nikt nie może dwom panom służyć".
39,19 zł
42,20 zł
54,16 zł