dr Jarosław Lindenberg, dr Tomasz Buchholtz, Jak wyginęły dinozaury czyli tajemnica Bursztynowej Komnaty

Dostępność: dostępny
Cena: 35,90 zł

Cena regularna:

35.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

dr Jarosław Lindenberg, dr Tomasz Buchholtz. "Jak wyginęły dinozaury czyli tajemnica Bursztynowej Komnaty. Powieść sensacyjna dla inteligentnych inaczej. Lektura szkolna zalecana przez Ministerstwo Zdrowia (Psychicznego)." Satyra sensacyjna na absurdalny świat "politycznej poprawności" i ogólne "socjalistyczne zbydlęcenie" (to nie "mowa nienawiści", to Witkacy, misiu...).

Jest sensacja, jest wciągająca zagadka kryminalna, jest humor i jest dobra zabawa (tak nam mówią i piszą ci, którzy już tę książkę czytali). Śmiech - jak prawda - wyzwala i oczyszcza.

Napisaliśmy i wydaliśmy, to i sprzedajemy. Całkowicie niepoprawna politycznie, satyryczna powieść sensacyjna. Dla wszystkich, których zdrowy rozsądek i poczucie humoru ratują przed ogłupiającym bełkotem świata wyciętego z gazet i oślepianego błyskami telewizorów (koniecznie na całą ścianę, albo i jeszcze większych). Jest w literaturze "realizm", jest importowany "realizm magiczny", a powieść nasza otwiera nowy gatunek: "realizm absurdalny". Tradycyjny realizm zdaje relację z tego, co jest; realizm absurdalny - zdając relację - przepowiada jednocześnie ewolucję tego, co jest, w to, co będzie, okazując, że jedynym powodem przeniknięcia jakiejś rzeczy, czy zjawiska, ze świata fantazji do świata realnego jest absurdalność i bezsensowność danej rzeczy lub zjawiska. Realizm absurdalny okazuje zatem, że nie ma takiego absurdu, który nie może stać się rzeczywistością. Co więcej, im bardziej bezsensowny pomysł, tym większa szansa na jego socjalistyczne/europejskie urealnienie. Strasznie, ale dzięki Bogu, można się jeszcze z tego śmiać. Jeszcze...

Liberum Verbum, Wrocław 2018. Stron 366. Okładka miękka. Książka nowa. Na życzenie z autorskim autografem, a nawet dedykacją:)

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl