Koszty dostawy

Zamówienia wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej, więc dostosowujemy się do jej cennika. W wypadku przesyłki niestandardowej (sprzęt hi - fi, modele, płyty winylowe, dużo książek, itp.) formę przesyłki oraz opłatę za nią (wraz z ewentualnym ubezpieczeniem, oznaczeniem "ostrożnie", itp.) zwyczajowo ustalamy indywidualnie. 

Koszty dostawy wynoszą:

1. Rzeczy, które zmieszczą się do skrzynki na listy.

Listem poleconym wysyłamy rzeczy, które po zabezpieczeniu (folia, ewentualnie dodatkowo tektura) i po zapakowaniu w kopertę mieszczą się do skrzynki, czyli przesyłki do dwóch centymetrów grubości (i do 0,5 kg wagi). Maksymalną, dwu-centymetrową grubość listu ustaliła skrupulatna i dokładna w pomiarach Poczta Polska. Taką przesyłką jest jedna "normalna" książka, jedna płyta CD lub DVD, jeden lub dwa komiksy, jeden lub dwa modele kartonowe (formatu A4), itp. Opłaty za listy:

* list polecony ekonomiczny: 8,30 zł

* list polecony priorytetowy: 10,30 zł

2. Rzeczy, które nie zmieszczą się do skrzynki na listy.

Przesyłki, które nie zmieszczą się do skrzynki na listy wysyłamy - zgodnie z intencją Poczty Polskiej - jako paczki. A zatem jako paczki wysyłamy modele, płyty winylowe, duże książki (np. albumy, atlasy, encyklopedie, czy inne podobne, ciężkie książki drukowane na papierze kredowym). Jako paczkę wysyłamy zatem również kilka książek, kilka filmów lub płyt CD/DVD. Koszty paczek są następujące (Poczta Polska wprowadziła bardzo skrupulatne rozróżnienia wagowe do cennika paczek):

* Paczka Pocztowa do 1 kg (czyli "mała"): 15 zł

* Paczka Pocztowa do 2 kg (czyli "średnia"): 17,00 zł

* Paczka Pocztowa do 5 kg (czyli "duża"): 20,00 zł

* Paczka Pocztowa do 10 kg (czyli "duża i ciężka"): 26,00 zł

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl