Elektronika sentymentalna, czyli sztuczna inteligencja w powijakach: pierwsze urządzenia do gier elektronicznych, pierwsze komputery, pierwsze urządzenia peryferyjne, pierwsze gry komputerowe,... . Commodore, Atari, Spectrum, Game Boy, IBM PC, itd.  Pierwsze gaworzenie i pierwsze kroki cudownego dziecka, które przeobraziło i otworzyło świat, albo pierwsze lata potwora, który ten świat pochłonął i zniewolił. Ale kto - patrząc na gaworzące dziecko - może powiedzieć czy wyrośnie z niego bohater, czy potwór? Niewinność lat pierwszych. Małe dzieci zawsze budzą radosne nadzieje: dzieciństwo jest obietnicą - dojrzałość (z reguły) jest rozczarowaniem (chwała Bogu nic na tym świecie nie jest wieczne:)

Elektronika sentymentalna

Encyklopedia Optimus Pascal Multimedia, 6 CD-ROM dla Windows

Encyklopedia Optimus Pascal Multimedia, 6 CD-ROM dla Windows
Encyklopedia Optimus Pascal Multimedia, 6 CD-ROM dla Windows

"Encyklopedia" na sześciu CD-ROM dla Windows 3.1 lub 3.11 oraz dla Windows 95. Zestaw tworzą: "Encyklopedia Ptaków", "Encyklopedia Przyrody", "Encyklopedia Kotów", "Encyklopedia Wszechświata", "Historia Świata" i "Jak to działa - fascynujący przewodnik po magicznym świecie urządzeń, wynalazków i odkryć" (ten ostatni tytuł jest bardzo zabawny, by nie powiedzieć, że idiotyczny: wiadomo, że wszystko teraz musi być "magiczne", ale świat wynalazków i magia? Przecież to dwie, zupełnie przeciwstawne, ba! wręcz wrogie sobie rzeczywistości. Połączyć "magię" ze światem techniki mógł tylko ktoś, kto nie rozumie podstawowych znaczeń najprostszych słów, jakiś błyskotliwy specjalista od "martekingu" - czyżby socjolog?). Zabytek dwojaki: po pierwsze dyski są świadectwem początków wirtualnej edukacji. Po drugie świadectwem, jaką niszczycielską siłą jest współczesne, "demokratyczne" państwo, które nie cofnie się przed żadnym przestępstwem (a bywa, że i zbrodnią, czego najlepszym dowodem jest bezkarność "seryjnego samobójcy") jeśli tylko ma w tym jakiś interes. Zniszczenie Optimusa nie przeszło bez echa, bo było to zniszczenie dużej firmy. Ale ile firm mniejszych, albo całkiem małych zostało zmiażdżonych przez post-PRLowskie układy i mafie urzędnicze? Jakim państwem mogłaby być Polska, gdyby nie post-PRLowski nowotwór, który od dziesięcioleci ją zżera, gdyby nie nienasycony pasożyt post-nomenklatury? Resortowa, mafijna gospodarka "wolnej Polski".

Cena:

43,01 zł

Gra Elektronika "Nu, pogodi" z zegarem i z budzikiem

Gra Elektronika "Nu, pogodi" z zegarem i  z budzikiem
Gra Elektronika "Nu, pogodi" z zegarem i z budzikiem

Ruska wersja gry Nintendo z Wilkiem, który tym razem nie ściga Zająca, tylko próbuje złapać w koszyk spadające jajka. Szaleństwo początku lat 90-tych XX wieku. Teraz sentymentalny gadżet i zabawka przeżywająca drugą młodość. Sentymentalna moda powraca.

Cena:

105,86 zł

PCMCIA V.34 28.8 Fax/Modem FM288T

PCMCIA V.34 28.8 Fax/Modem FM288T
PCMCIA V.34 28.8 Fax/Modem FM288T

PCMCIA V.34 28.8 Fax/Modem FM288T 

Cena:

8,17 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl