Regulamin Antykwariatu

Zasady obowiązujące w Antykwariacie Domowym, czyli Regulamin Domowy

  1. Informacje i zasady ogólne

Antykwariat Domowy jest miejscem, gdzie prezentujemy i sprzedajemy (małżonkowie Dorota i Tomasz Buchholtz, Gościniec 156/14, 05-077 Warszawa) swoje zbiory i kolekcje oraz inne rzeczy należące do nas. Nazwa mówi wszystko.

Antykwariat Domowy (zwany dalej też Antykwariatem), oprócz prezentacji zbiorów, prowadzi tylko sprzedaż i tylko za pośrednictwem sieci internet, na stronie www.antykwariatdomowy.pl. Z Gośćmi Antykwariatu prowadzimy korespondencję z konta pocztowego admin@antykwariatdomowy.pl (potwierdzenie zakupu, itp.).

Dokonanie zakupu jest równoznaczne z zaakceptowaniem zasad u nas obowiązujących (O nas, Regulamin, Polityka prywatności, Koszty przesyłek).

  1. Sprzedaż

Strona internetowa www.antykwariatdomowy.pl dostępna jest 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu przez cały rok, choć mogą się zdarzyć czasowe ograniczenia dostępności (np. przy modernizacji oprogramowania, itp.). W niedziele, święta i w czasie urlopu, choć strona jest dostępna dla Gości, nie zajmujemy się Antykwariatem.

Sprzedajemy za ceny widniejące przy sprzedawanej rzeczy w momencie zakupu. Ceny nie zawierają kosztów transportu. Na rzeczy pochodzące z naszej prywatnej kolekcji i z naszych osobistych zasobów i zbiorów nie wystawiamy faktur (do celów księgowych zakupy takie poświadczamy Umową z potwierdzeniem otrzymania pieniędzy).

W przypadku wystąpienia jakiegoś błędu, np. w cenie lub opisie oferowanej rzeczy, staramy się wspólnie z Gościem zaradzić pomyłce.

Gość dokonuje zakupu przez umieszczenie wybranej rzeczy „w koszyku”, złożenie zamówienia, podanie prawidłowych danych potrzebnych do realizacji zamówienia oraz dokonanie płatności na rachunek Antykwariatu.

Antykwariat może – z różnych uzasadnionych powodów - nie zrealizować zamówienia. Jeśli nie dojdzie do realizacji zamówienia po wpłaceniu pieniędzy, odsyłamy całą otrzymaną kwotę na konto wskazane przez Gościa.

Antykwariat żyje, więc możemy w nim dokonywać różnych zmian: np. mogą ulec zmianie ceny przesyłek, ceny prezentowanych rzeczy, możemy zmieniać prezentowaną kolekcję, możemy zmieniać opisy, itp. Możemy nawet czasowo zamknąć Antykwariat (z przyczyn technicznych np.).

W Antykwariacie prezentujemy i sprzedajemy rzeczy, które nam służyły i służą, więc są to obiekty antykwaryczne. Mogą zatem nosić one mniej lub bardziej widoczne ślady używania. Stan każdej rzeczy staramy się opisywać jak najdokładniej (dlatego tylko nieopisane na stronie przedmiotu defekty mogą być podstawą ewentualnej reklamacji - w takim przypadku wspólnie z Gościem postaramy się znaleźć satysfakcjonujące rozwiązanie; nie przyjmujemy zwrotów wysyłanych za zaliczeniem pocztowym).

Produkty oznaczone „na zamówienie” zamieszczamy gościnnie, po rodzicielsku – są to bowiem rzeczy, które znajdują się w naszym domu, bo robią je nasze (już dorosłe i samodzielne) dzieci. Tak, jak wszyscy rodzice, chwalimy się swoimi dziećmi:) Przedstawione na stronie sklepu zdjęcia to wzory, dzięki czemu możliwe są różnorodne modyfikacje. Jeśli ktoś z Gości Antykwariatu zainteresuje się tymi rzeczami zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z dziećmi. Zabawki, hafty: https://pl.dawanda.com/shop/yayohandmade. Akwarele dokumentalne i rodzajowe: zofia.piekacz@gmail.com. Konserwacja przedmiotów i obiektów zabytkowych, akwarele, obrazy i rzeźby: antekbuchholtz@gmail.com. Nie pośredniczymy i nie handlujemy, tylko się chwalimy – takie wszak prawo i radość rodziców.

  1. Odbiór bądź dostarczenie kupionej rzeczy

Zakupioną rzecz przekazujemy Gościowi bezzwłocznie po otrzymaniu pieniędzy. Można ją odebrać osobiście (zawsze miło będzie się spotkać „w realu”), albo możemy ją wysłać za pośrednictwem Poczty Polskiej. Wówczas wysyłamy ją w ciągu 24 godzin od zaksięgowania wpłaty.

Na życzenie Gościa, albo w wypadku niestandardowych zakupów, wspólnie z Gościem ustalamy indywidualny sposób przekazania zakupionej rzeczy.

  1. Słynne pliki Cookies

Oczywiście używamy, jak wszyscy, plików cookies, które są niezbędne do działania Antykwariatu w internecie. Myszkowanie po Antykwariacie oznacza zgodę na taki stan rzeczy. Natomiast Gość, który nie wyraża na to zgody, może zawsze zablokować te pliki w ustawieniach przeglądarki internetowej - ale wówczas nie będą, niestety, dostępne wszystkie funkcje Antykwariatu.

  1. Informacje końcowe.

Antykwariat jest naszym domem, w którym – dzięki internetowi - przyjęliśmy już tysiące Gości. Cieszy nas każda wizyta. Ale – jak to w życiu – zawsze może zdarzyć się coś, co nie śniło się filozofom, coś, czego nie jest w stanie przewidzieć żaden regulamin. Chwała Bogu nie jesteśmy politykami, tylko normalnymi ludźmi, a zatem  zawsze szukamy tego, co łączy, a nie tego co dzieli. Gdyby więc jakaś wizyta przebiegła lub zakończyła się w sposób niezgodny z oczekiwaniami Gościa, to pamiętamy, że „Gość w dom, Bóg w dom” i że kiedy odrzuca się konfrontację i spór, to zawsze można znaleźć jakieś rozwiązanie.

A zatem zapraszamy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl