Filokalia. Teksty o modlitwie serca

Dostępność: Przykro nam, ale teraz nie ma :(
Cena: 29,00 zł

Cena regularna:

29.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Antologia „Filokalia. Teksty o modlitwie serca” nie jest przeznaczona wyłącznie dla mnichów, czy specjalistów od duchowości, lecz dla każdego, kto pragnie prowadzić autentyczne życie w wierze.

„Prawdą jest, że istotę i sens modlitwy najlepiej zgłębiać modląc się. Pożyteczne są także teksty na ten temat. Zresztą niekiedy sama ich lektura przybliża do Boga, nie tylko prowadzi do modlitwy, ale właściwie nią się staje.” czytamy we wstępie do „Filokalii”

Zgodnie z tezą wyłożoną we wstępie, „Filokalia. Teksty o modlitwie serca” to nie tylko obszerna antologia pism ascetycznych. To także teksty przybliżające pełen kontekst modlitwy, jej ścisły związek z sakramentami, słowem Bożym i życiem wiary.

Zwłaszcza przy dzisiejszej fascynacji hinduskimi, czy buddyjskimi metodami medytacji, „Filokalia” dają szansę na poznanie własnego dziedzictwa duchowego.

Wyróżnione w kategorii nauk kościelnych na V Targach Wydawców Katolickich „Filokalia. Teksty o modlitwie serca” traktują o modlitwie Jezusowej, czyli zwanej inaczej modlitwą serca i modlitwą nieustanną.

Powyższe wydanie „Filokalii” to wydanie II, rozszerzone i zmienione.

Wydanie: Wydawnictwo M, Kraków 2002, Biblioteka Ojców Kościoła nr 18.

 

stan: bardzo dobry

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl