Kierkegaard. Albo, albo. Tom I i II

Dostępność: dostępny
Cena: 76,12 zł

Cena regularna:

76.12
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Kierkegaard. Albo, albo. Tom I i II. Z oryginału duńskiego przełożył i wstępem opatrzył: Tom I - Jarosław Iwaszkiewicz, Tom II - Karol Toeplitz. Wiersze w tłumaczeniu Jarosława Iwaszkiewicza.

Kwintesencja egzystencji: albo - albo. Nawet w takich drobiazgach: bo albo kupić te książki, albo ich nie kupić. Jak kupić, to albo przeczytać, albo nie przeczytać. A jak już przeczytać, to... . Krok po kroku coraz poważniejsze: albo - albo. I coraz dalsze od złudzeń syntezy rzekomo jednoczącej przeciwieństwa.

Państwowe Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 1982. Stron: tom I - 522, tom II - 484. Książki w stanie bardzo dobrym - oczywiście jak na techniczno-produkcyjne okoliczności powstania. Rzeczone okoliczności sprawiają również, że i w tym wypadku stajemy przed tytułową alternatywą: albo w czasie czytania książki się rozlecą, albo nie... . Dotychczas trzymają się zwartej postaci, ale przecież nic nie jest wieczne na tym najlepszym ze światów (wszak i dla przemijalności istnieje alternatywa, dostępna rzeczywiście, choć niepodlegająca działalności antykwarycznej).

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl