Hector Berlioz. Potępienie Fausta. Nagranie z koncertu - Live recording. 3 LP

Dostępność: dostępny
Cena: 36,99 zł 36.99
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Potępienie Fausta - La Damnation de Faust: Legende Dramatique de Hector Berlioz. Trzy płyty winylowe.

Krystyna Szostek-Radkowa (mezzosopran), Nicolai Gedda (tenor), Leonard Mróz (bas), Jean-Jacques Doumene (bas). Chór i Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej, dyrygent Kazimierz Kord. Kierownik chóru - Henryk Wojnarowski.

Trzy płyty winylowe z nagranym koncertem, który odbył się w Filharmonii Narodowej w Warszawie, w czerwcu 1979 roku. Płyta ukazała się na początku "stanu wojennego" i, oprócz przeżyć muzycznych, budziła zgoła niemuzyczne skojarzenia. Nagranie mistrzowskie, w pełni oddające atmosferę sali koncertowej. Skarb dla miłośnika żywej muzyki (choć odtwarzanej mechanicznie:) 

Polskie Nagrania MUZA, SX 1824 - 1826.

Płyty w stanie doskonałym (oczywiście jak na standardy produkcyjne upadającego przemysłu PRL-owskiego kierowanego przez "ludowe wojsko polskie"). Okładki nie było, bo w tamtych miesiącach niczego nie było, nie było jedzenia, nie było ubrań, nie było prądu, więc wydanie płyt i to jeszcze z takim tytułem, zakrawało na jakąś ironiczną manifestację. Trzy płyty obłożono zastępczo (PRL był królestwem "opakowań zastępczych") w składaną, pomarańczową "niby-okładkę", na której wydrukowano wszystkie informacje. My oferujemy płyty w dodatkowej, przezroczystej, plastikowej kopercie.

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl