Andrzej Malewski, Lektury studenckie. Filozofia marksistowska, nauka o polityce, ekonomia polityczna

Dostępność: dostępny
Cena: 18,45 zł

Cena regularna:

18.45
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Andrzej Malewski, Lektury studenckie. Społeczny Komitet Nauki. Zeszyt 1. Filozofia marksistowska, nauka o polityce, ekonomia polityczna.

Publikacja, która w gasnącym PRL-u miała być jedną ze wskazówek dla studentów, gdzie mają szukać "wolności naukowej", a tymczasem dzisiaj jest niczym więcej, jak tylko świadectwem historycznym, które wyjaśnia dlaczego "III RP" jest raczej "PRL-em bis", niż czymkolwiek innym. Oto bowiem baza intelektualna "elit wolnej Polski": marksizm. Całe postrzeganie świata zatacza się od marksizmu leninowskiego, do jego stalinowskiej wersji, od "rewizjonizmu" do różnych "transformacji". Ale bez względu na wyznawaną opcję jest to ciągle ta sama religia oświeconych, to samo "opium dla intelektualistów": marksizm. XIX-wieczna, niemiecko-żydowska filozofia, której głównym celem w XXI wieku jest budowa totalnego niewolnictwa, globalnego obozu koncentracyjnego. Wszak wolność jest niewolą.

In Plus, Społeczny Komitet Nauki, Warszawa 1986. Stron 28. Okładka tekturowa. Stan bardzo dobry, ale oczywiście jest on adekwatny do stanu wyjściowego, który - ze względu na "podziemność" wydania - był podły.

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl