Tomasz Bohun, Moskwa 1612. Okładka "czerwona"

Dostępność: Przykro nam, ale teraz nie ma :(
Cena: 22,50 zł 22.50
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Tomasz Bohun, Moskwa 1612. Okładka "czerwona" - projekt Marek Szyszko. Dlaczego ta sama książka ma dwie wersje okładki ("niebieską" zaprojektował Wojciech Wasiak - też w Antykwariacie) nie wiemy. Książki identyczne, różnią się tylko "opakowaniem".

Moskwa 1612, czyli narodowe mity: polski, litewski i moskiewski - antypolski. Dla miłujących historię Rzeczypospolitej wspomnienie zdobycia Moskwy przez wojska polsko-litewskie buduje dumę z "jedynej armii, która zdobyła Moskwę", a jednocześnie stanowi pociechę i ukojenie ducha narodowego po porażkach i upokorzeniach wieków następnych. Z drugiej strony "wyparcie Lachów i Litwy" stało się jednym z fundamentów nacjonalizmu rosyjskiego i wiecznym usprawiedliwieniem dla zaborczych, mocarstwowych ambicji oraz dla agresywnej i zbrodniczej polityki moskiewskiej. Zdaje się, że po kres dziejów tak to będzie wyglądało. Książka dla miłośników historii, którzy mają mocne nerwy: obraz okropieństw wojny, ludzkiego okrucieństwa, bezmyślności, zdrad, głupoty, nienawiści przeraża, zmuszając wręcz do pytań o sens ludzkich dziejów i o ludzką niezdolność do tworzenia wspólnego dobra w pokoju.

Dom Wydawniczy Bellona Warszawa 2005 (?). Seria "Historyczne bitwy". Stron 280. Okładka - karton lakierowany. Książka (jak) nowa.

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl