Mini wieża Hi-Fi SHARP CD-C5300H z kolumnami głośnikowymi CP-C5300

Dostępność: dostępny
Cena: 154,62 zł 154.62
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Mini wieża Hi-Fi SHARP CD-C5300H z kolumnami głośnikowymi CP-C5300.

Mini wieża Hi-Fi SHARP CD-C5300H z kolumnami głośnikowymi CP-C5300. Mała, ale z dużymi możliwościami. Zestaw złożony jest bowiem z: tunera, odtwarzacza CD na 6 płyt, wzmacniacza i dwóch magnetofonów kasetowych. Sprzęt ma możliwość podłączenia gramofonu (z uziemieniem) oraz sprzętu dodatkowego (Video, odtwarzacz DVD, itp.). Wszystko stanowi jeden moduł - podział miedzy częściami składowymi symboliczny (gniazda do podłączeń dodatkowych urządzeń z tyłu). Mały, ale dziarski. I niezwykle wszechstronny.

W związku z tym opis wieży będzie długi, bo musi zawierać przynajmniej najważniejsze dane i informacje - tym bardziej, że, niestety, sprzęt nie jest w pełni sprawny. Wszystkie niedomagania wymienione są przy omawianiu poszczególnych części składowych wieży.  

Tuner: nie wymaga przestrojenia, bo firmowo nastrojony jest na obowiązujące częstotliwości; można zaprogramować 30 stacji. Trzy zakresy fal: UKF, fale długie i fale średnie. Działa bez zarzutu.

Odtwarzacz płyt CD: można załadować i odtwarzać 6 płyt. A w zasadzie można by było, gdyby zmieniacz płyt działał. (Jeśli naprawa wyda się z jakichś względów zbędna zawsze można podłączyć do gniazda dodatkowego albo zewnętrzny odtwarzacz CD, albo odtwarzacz plików).

Wzmacniacz: wyposażony w przełącznik "Extra Bass", duży regulator głośności, przełącznik funkcji, gniazdo do podłączenia słuchawek, pięciosuwakowy Equalizer (zamiast gałek do kontroli tonów - equalizer oddzielnie na kanał lewy i kanał prawy), gałkę balansu. Działa bez zarzutu, gałki i suwaki działają płynnie i bez trzasków.

Magnetofony kasetowe: możliwość nagrywania/odtwarzania w obu kierunkach i odtwarzania ciągłego (głowice przestawialne), możliwość kopiowania kaset (z prędkością normalną i przyspieszoną), przełącznik Dolby NR. Kaseta nr 1 działa bez zarzutu, kaseta nr 2 (nagrywanie) niestety nie przesuwa taśmy. 

Gniazda i przełączniki na tylnym panelu: gniazda do podłączenia anten, uziemienia, przełącznik eliminacji zakłóceń podczas nagrywania z fal średnich i długich, gniazda do podłączenia gramofonu (z "Phono Ground Terminal"), video, gniazdo uniwersalne, zaciskowe gniazda do podłączenia kolumn. Wszystkie gniazda i przełączniki sprawne. Sygnał ze sprzętów podłączonych można również nagrywać. 

Kolumny głośnikowe: 8 ohm, dwudrożne: głośnik wysokotonowy i niskotonowy, "bas reflex" na froncie (można zatem ustawić na półce, albo przy ścianie). Zdejmowane maskownice. Działają bardzo dobrze (o dziwo, bo kopułki głośników wysokotonowych lekko wklęśnięte).

Waga: wieża: 8,2 kg, kolumny głośnikowe: 2 x 2,9 kg.

Ogólna ocena: nawet bez usunięcia usterek wymienionych powyżej wieża może dostarczyć wiele przyjemności i może być w pełni wykorzystana, a to dzięki możliwości podłączenia sprzętu zewnętrznego i dzięki temu, że serce wieży, czyli wzmacniacz, działa bez zarzutu. A zatem za małe pieniądze można mieć dużo uciechy, a po usunięciu wad opisanych powyżej można otrzymać bardzo zgrabne, kompaktowe urządzenie o dużych możliwościach i dobrym brzmieniu.

 

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl