Wiek V-XV, Wiek XVI-XVIII, Wiek XIX i Wiek XX w źródłach

Dostępność: Przykro nam, ale teraz nie ma :(
Cena: 246,19 zł

Cena regularna:

246.19
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Wiek V-XV, Wiek XVI-XVIII, Wiek XIX i Wiek XX  w źródłach. Opracowali Melania Sobańska-Bondaruk i Stanisław Bogusław Lenard.

Cztery tomy, z których każdy stanowi "wybór tekstów źródłowych z propozycjami metodycznymi dla nauczycieli historii i studentów" (jak głoszą podtytuły). Lektura chyba najważniejsza dla chcących poznać historię. Co prawda nie dociera się do zdarzenia samego, ale można zobaczyć, jak na zdarzenie minione patrzyli jemu współcześni, a więc można przynajmniej mieć nadzieję, że jest się dosyć blisko faktu historycznego. Każde opracowanie historyczne jest w jakimś stopniu prezentacją poglądów historyka, a zatem nawet wybór tekstów źródłowych jest - chociażby poprzez eliminację - manifestacją wizji świata osoby dokonującej selekcji, ale mimo wszystko ma się jednak do czynienia ze źródłem, a nie tylko z jego omówieniem, zawsze przecież już bezpośrednio ideologicznym. Bardzo interesująca i pouczająca publikacja: dotarcie do źródeł dowodnie uzmysławia, że "Historia magistra vitae est" (a jeśli nie, to za takie nieuctwo płaci się w sposób najbardziej tragiczny, bo ludzkim życiem i to - o zgrozo! - często milionami ludzkich istnień).

Wydawnictwo Naukowe PWN Warszawa 1997-1999. Stron: 332, 519, 496, 432. Okładki: karton lakierowany. Stan bardzo dobry, choć książki naszą naturalne ślady użycia, zdarzają się też - nieliczne! - zaznaczenia w tekście (ołówek, marker), a książki są podpisane.

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl