Antoni Słonimski, Popiół i wiatr. Dedykacja Autora

Dostępność: dostępny
Cena: 191,20 zł

Cena regularna:

191.20
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Antoni Słonimski, Popiół i wiatr. Rysunki Feliksa Topolskiego. Na pierwszej karcie dedykacja Poety (prawdopodobne świadectwo majowego kiermaszu książek w 1962 roku).

Pierwsze, PRL-owskie wydanie (1962 rok) tomiku, który miał swój pierwodruk w Londynie, w 1942 roku. Sentymentalny, czasem liryczny, czasem tragiczny, czasem humorystyczny, poemat o przedwojennej Warszawie, widzianej oczami przedwojennego, lewicującego poety i dziennikarza. Jak silna była tęsknota za światem bezpowrotnie minionym, jak mocna była świadomość utraconej przeszłości, jak bolesne było wspomnienie zamordowanej historii... "Na Wielkanoc pachniały białe hiacenty, Gdyśmy szli zwiedzać groby po wszystkich kościołach. Pamiętam grotę ciemną, kamień odsunięty, Czerwony blask pochodni na srebrnych aniołach I kir na kandelabrach - oznakę żałoby; Takie były w dzieciństwie mym warszawskie groby. Wyrosły nam te groby na uprawnych trawach, Pełnych niegdyś soczystej i pogodnej farby. Dzisiaj właśnie w ogrodach, w miejscu dawnych zabaw, Lekka ziemia dzieciństwa zjeżyła się w garby, Sfalowała grobami i gniewnym wgłębieniem, Jak czoło przeorane troską i cierpieniem." (s.41).

Czytelnik, Warszawa 1962. Stron 45. Okładka miękka, obwoluta (drobny zaciek na obwolucie - widoczny na zdjęciu). Stan (pominąwszy przebarwienie obwoluty) doskonały.

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl