A.S.-51 HORSA Mk.I, skala 1:33, Kartonowe ABC 6'2006, GPM nr kat. 249, seria "J"
Szybowiec transportowy. Jedna z tych broni, których zastosowanie w zasadzie nigdy nie spełniło oczekiwań i nie zrealizowało założeń taktycznych, jak również konstrukcyjnych. Miały być idealnym środkiem do wielokrotnego przerzucania na tyły wroga skoncentrowanych i dużych oddziałów. W praktyce wiele z szybowców okazało się latającymi już nie trumnami, tylko grobami zbiorowymi, a większość stała się sprzętem jednorazowego użytku.
38,72 zł
A7 CORSAIR II, skala 1:33, GPM Nr 67, model kartonowy
A-7 Corsair, czyli następca F-8 Crusader. "Krzyżowca" zastąpił "Korsarz". Od walki w imię ideałów do rozboju - czyżby symboliczny obraz wojen toczonych przez USA w XX wieku?
Abbaye de Fontenay, model kartonowy opactwa
Kartonowy model jednego z najstarszych i najbardziej kompletnie zachowanego cysterskiego zespołu klasztornego w Europie - opactwo w Fontenay.
47,71 zł
Airco D.H.2, Brytyjski samolot myśliwski z I wojny światowej, model kartonowy 1:33, Modelik 3/05
Model kartonowy ciekawej, ale nieudanej - z bojowego punktu widzenia - konstrukcji lotniczej z I wojny światowej.
15,84 zł
Airco D.H.2, skala 1:33, Kolekcjoner SM Tadeusz Czekawy 3/98
Jeden z tragicznych błędów I wojny światowej. Airco D.H.2 - ślepa uliczka, w którą angielskie dowództwo (zawsze pewne swych racji, bez względu na liczbę ofiar wśród własnych pilotów) skierowało lotnictwo myśliwskie. Do tej pomyłki wojskowej rękę przyłożył nie kto inny, tylko Geoffrey de Havilland, projektant owej "latającej wiązki patyków i drutów", co dowodzi, że każdy uczy się na błędach (zwłaszcza w wojsku, gdzie najczęściej konsekwencje takich błędów spadają na zwykłych żołnierzy, niestety własnej armii).
Akizuki niszczyciel Japonia, skala 1:300, Kartonowa Flota 8
Japoński niszczyciel Akizuki z Kartonowej Floty - numerowany egzemplarz (numer 0044).
8,80 zł
Albatros W4, skala 1:33, answer ModelArt, numer 4 grudzień 2006
Model dla miłośników poronionych konstrukcji. Jak pisze wydawca samolot był "trudny w pilotażu". Niemiecka jakość...
Amerykańska amfibia z II wojny światowej DUKW, skala 1:25, Modelik nr 17/10
"Kaczor" był równie dobrym pojazdem terenowym, jak i łodzią (przepłynął kanał La Manche!). Pierwszy pojazd z możliwością regulacji ciśnienia w oponach i dostosowywania "miękkości" kół do nawierzchni. Bardzo ciekawa konstrukcja i bardzo ciekawy, szczegółowy model.
29,48 zł
Amerykański bombowiec SBD-3 Dauntless , skala 1:33, Military Model 1-2/2006
Amerykański bombowiec nurkujący SBD-3 Dauntless - jeden z podstawowych samolotów wojny na Pacyfiku. Jak przystało na Wydawnictwo AH model chce dokładnością odwzorowania i ilością detali konkurować z oryginałem. Kartonowa kopia - oczywiście pod warunkiem, że modelarz ma anielską cierpliwość i bardzo, bardzo dużo czasu.
98,13 zł
Amerykański kuter torpedowy klasy ELCO, Mały Modelarz 6/92
Model opracowany w skali 1:50 i ma takie rozmiary i taką wyporność, że można go zbudować jako model pływający. Rzecz zupełnie wyjątkowa w "Małym Modelarzu": redukcyjny model pływający.
17,59 zł
Amerykański lotniskowiec USS "Belleau Wood", skala 1:300, Mały Modelarz 11-12/92, model kartonowy
Amerykański lotniskowiec z II wojny światowej, który początkowo miał być krążownikiem.
24,93 zł
Amerykański lotniskowiec z II wojny światowej USS Essex, skala 1:300, Mały Modelarz 10-11-12/2004, model kartonowy
Amerykański lotniskowiec z II wojny światowej USS Essex w ciekawym opracowaniu i w wyjątkowym, niepowtarzalnym malowaniu, z końca 1944 roku.
28,59 zł
Amerykański myśliwiec Boeing P-26 "Peashooter", skala 1:33, ModelArt nr 2/2005, model kartonowy
Amerykański myśliwiec Boeing P-26 "Peashooter" - ciekawy model, na którego zrobienie wystarczy kilka dni. Można osiągnąć piękny efekt rozsądnym nakładem pracy.
37,19 zł
Amerykański myśliwiec Curtiss BF2C-1 Hawk, skala 1:33, Answer ModelArt Nr 3, wrzesień 2006, model kartonowy
Ostatnia konstrukcja Curtissa zaakceptowana przez US Navy. Samolot paskudny, ale model piękny: druk plastyczny i bardzo realistyczny, kolory naturalne (nawet srebrny).
17,51 zł
Amerykański myśliwiec Curtiss P-36 (H75A-3) Hawk, Answer ModelArt, Numer specjalny marzec 2005, skala 1:33, model kartonowy
Samolot w barwach lotnictwa Francji kolaborującej z III Rzeszą. Vive la France!
14,64 zł
Amerykański samolot myśliwski Curtiss P-6E Hawk, skala 1:33, WAK 6/2007, model kartonowy
Amerykański samolot myśliwski Curtiss P-6E Hawk, ostatni dwupłat Korpusu Lotnictwa Armii Stanów Zjednoczonych. Bardzo realistycznie wydrukowany model samolotu, którego historia była tajemnicza i - najprawdopodobniej - tragiczna.
9,68 zł
Amerykański samolot myśliwski Grumman F4F Wildcat, skala 1:33, Mały Modelarz 10-11/2002, model kartonowy
Amerykański samolot myśliwski Grumman F4F Wildcat: model samolotu, an którym latał O'Hare, lotniskowiec USS Lexington, 1942 rok.
15,83 zł
Amerykański samolot szturmowy A-10 Thunderbolt II, skala 1:33, Mały Modelarz 6/2006, model kartonowy
Amerykański samolot szturmowy A-10 Thunderbolt II - samolot wyjątkowy, bo z bardzo ściśle określonym przeznaczeniem: niszczyciel celów naziemnych. Poza USA takie ograniczone kompetencje chyba nikomu nie są potrzebne, więc samolot nie służy w innych krajach. Dodatkowo ten wyjątkowy model ma również wyjątkowe malowanie, które miało służyć jako kamuflaż pustynny, a okazało się bardziej dekonspirującym niż ukrywającym. Atrakcyjny i ciekawy model.
37,80 zł
AMO F-15, skala 1:25, Modelik Nr 23/10
Pierwszy, sowiecki samochód. Tak pisze wydawca, ale w istocie było to sowieckie wykonanie licencyjnego FIATA 15-Ter. Po raz pierwszy zrobili w wszystko u siebie, co prawda ręcznie, ale niczego nie importowali.
Angielski czołg średni z I wojny światowej Mk A "Whippet", skala 1:25, Modelik Nr 25/04
"Whippet", czyli "mały, szybki piesek". Czołg z końca I wojny światowej. Angielska myśl konstrukcyjna wyrazem angielskiej flegmy, angielskiego poczucia humoru i filozofii "no problem": silniki (dwa niezależne!) umieszczono... z przodu (pomysł godny Jasia Fasoli), a - dla większego zademonstrowania postawy, że nie ma się czym przejmować - już na samym przodzie, przed silnikami, niczym wielki zderzak, umieszczono... zbiornik z paliwem (inżynierowie wyprzedzili wariackie pomysły Monthy Python'a). Wreszcie zadbano również o inne rozrywki dla załogi: w przewidzianym dla czterech osób przedziale załogowym mieściło się (z powodu ciasnoty) z trudem trzech czołgistów, a kierujący miał dużo uciechy z prowadzeniem pojazdu, w którym każdy silnik trzeba było kontrolować oddzielnie: każda gąsienica miała swój niezależny napęd - bark synchronizacji! Unieruchomienie jednego z silników oznaczało, że czołg mógł jedynie kręcić się w kółko. Pyszna zabawa! Zresztą dla wszystkich. Widząc taką karuzelę Niemcy pękali ze śmiechu i albo strzelali niecelnie, albo z tego śmiechu umierali (por. odpowiedni skecz wspomnianego wcześniej Monty Python'a). I tak przegrali wygraną wojnę.
30,80 zł