

2000 Tamiya Catalogue

Rarytas kolekcjonerski i dla modelarzy czynnych: modele, farby, narzędzia i wszystko, co produkowała Tamiya w roku 2000, a czego już nie ma. Modele, narzędzia i urządzenia, farby. Dzięki temu katalogowi wiadomo, co było i czego trzeba, i można, szukać.
Automobilista 1/2011

W numerze: Syrena mikrobus, MZ TS-250, Skoda 130 RS, Riley, Polskie samochody wyścigowe i wyścigi z końca XX wieku, Zabawki motoryzacyjne z PRL-u, Tor prób FSO, Historia amerykańskich nadwozi samochodowych, Ford Edsel ("jaka piękna katastrofa" - jak by powiedział Zorba), Zwycięski rajdowy SAAB. Dużo informacji i zdjęć w doskonale wydanym czasopiśmie.
Automobilista 4/2013

Główne tematy: Fiat 126p w sporcie, Lotus Excel, Renault 16, BSA M22, BMW R23, Packard Single Six 1923, Niezawodne cewki zapłonowe, Wspomaganie kierownicy w oldtimerach, Zabytkowe rajdówki na start, Sokołem w Alpy.
Berliner TT Bahnen, katalog

Berliner TT Bahnen, katalog z 1985 roku. Wersja niemiecko - polska. W katalogu lokomotywy parowe, spalinowe i elektryczne, wagony towarowe i osobowe, tory, zwrotnice, wyposażenie Polymatic, sygnały, przejazdy, wyposażenie, sieć trakcyjna - wszystko, co było wówczas produkowane w NRDówku i z czego czasem coś można było kupić w Składnicy Harcerskiej.
BRAWA Neuheiten'90. Katalog

Cała "garmażeria" elektryczna, bez której niepodobna sobie wyobrazić porządnej makiety czy dioramy. Lampy, sygnalizatory, zegary, słupy ogłoszeniowe, dzwonki,...
Dragon Hobby Nr 1/00 (9)

Magazyn Historyczny Miłośników Gier Strategicznych i Historycznych z planszami do gier i żetonami. Spis treści na zdjęciu.
Dragon Hobby Nr 2/99 (6)

Wszystko tak, jak napisane w podtytule, że jest to "magazyn historyczny miłośników gier strategicznych i modelarstwa". Są zatem artykuły historyczne i modelarskie, są gry planszowe (z żetonami), ale jest również rarytas: kalkomanie do "Łosi" przejętych/zdobytych przez sowietów (oczywiście nie do samolotów, tylko do ich modeli w skali 1:48). Spis treści na zdjęciach.
Dragon Hobby Nr 3/99 (7)

Podtytuł: Magazyn Historyczny Miłośników Gier Strategicznych, Historii i Modelarstwa oddaje doskonale zawartość: oprócz artykułów historycznych i modelarskich pismo zawiera żetony (252 sztuki) i mapy (2 sztuki) do gier strategicznych (Bitwa nad Bzurą, Pacyfik w ogniu, Kuchazu 1944/45, Bagration 1944). Kopalnia wiedzy historycznej, praktycznych porad modelarskich i wciągające (oczywiście dla miłośników rozrywki tego rodzaju) gry. Spis treści na fotografii.
Dragon Hobby Nr 4/99 (8)

Ósmy numer magazyny historycznego poświęconego grom strategicznym, historii i modelarstwu. W środku żetony i mapy do Bitwy nad Bzurą 1939 i Operacji ANCONA. Spis tematów głównych na okładce musi wystarczyć, bo pismo jest firmowo zafoliowane.
Flying Colours

W książce - albumie malowania i oznaczenia ponad 1300 samolotów wojskowych z całego świata, od początków lotnictwa do czasów współczesnych. Tyle tego, a na okładkę wybrano tylko trzy - a największy z nich to Mustang z polskiego 316 Dywizjonu z 1944 roku. Przynajmniej tak Anglicy mogą odwdzięczyć się za walkę polskich lotników, skoro zakazali im - na żądanie sowietów - udziału w defiladzie zwycięstwa.
Gordon Whitehead, Budowa lotniczych makiet RC

Doświadczony modelarz Gordon Whitehead dzieli się swoją wiedzą jak budować lotnicze makiety RC. Nie ma nic cenniejszego w modelarstwie jak lata praktyki i lata eksperymentów. Oto modelarz-mistrz odkrywa swoje tajemnice i udostępnia swoją wiedzę naśladowcom. Encyklopedia wiedzy modelarskiej: od etapów wstępnych, czyli od wyboru modelu, przez projektowanie, budowę, oblatywanie, aż po akrobacje powietrzne i techniki radzenia sobie w krytycznych sytuacjach. Sposób w jaki autor napisał swoją książkę - wszechstronny, konkretny i kompetentny - czyni z niej prawdziwy skarb dla modelarzy, zwłaszcza dla modelarzy początkujących i średniozaawansowanych (czyli w zasadzie dla wszystkich, bo przecież żaden rozsądny modelarz nie uważa się za mistrza absolutnego:)
Jarosław Pacewicz, Modelarska kolorystyka

Modelarska kolorystyka, czyli: jak malować farbami dostępnymi na polskim rynku (tak głosi podtytuł). Encyklopedia modelarskich kolorów i sposobów malowania. Jaki kolor (lub jak mieszanka kolorów) pojawiała się na mundurach i uzbrojeniu oraz jak malować figurki, broń, uzbrojenie i sprzęt by wyglądały jak prawdziwe (a może i lepiej?). Niezliczone tabele, w których autor (korzystając z pomocy innych fanatyków realizmu historycznego) zestawia nazwy i numery barw (i ich proporcje w mieszankach) oraz ich zastosowanie. Kiedy robi się modele, to trzeba je malować. Warto wiedzieć jak.
Modelarstwo Okrętowe nr 18 (5/2008)

Pismo z planami (zawartość numeru - przynajmniej najważniejsze artykuły - zapisana na okładce).
Modelarstwo Okrętowe nr 19 (6/2008)

W numerze oprócz różnych stałych rubryk tematy wypisane na okładce oraz plany szkunera "Bluenose" (1:100).
Modelarstwo okrętowe nr 21 (2/2009)

"Modelarstwo okrętowe" - czasopismo modelarzy okrętowych z wkładką z planami fińskiego ścigacza torpedowego "VIHURI" (skala 1:35).
Modelarstwo Okrętowe nr 25 (6/2009)

W tym numerze "Modelarstwa Okrętowego" oprócz tradycyjnych działów, czyli recenzji i omówienia nowości modelarskich, relacji z budowy, porad technologicznych i technicznych, sprawozdań z różnych imprez, wystaw i konkursów (wszystko ilustrowane bardzo dobrymi zdjęciami) wkładka z planami klipera "Flying Cloud" (arkusze 3 i 4), angielskiego monitora HMS "General Wolfe" i amerykańskiego poduszkowca desantowego typu LCAC.
Modelarstwo Okrętowe nr 28 (3/2010)

Jak zawsze na okładce wypisane najważniejsze tematy numeru. Pismo z planami brytyjskiego ścigacza torpedowego Vosper 71'.
Modelarstwo Okrętowe, 9 Nr Specjalny (1/2010)

Numer specjalny magazynu modelarzy okrętowych, a w nim: sprawozdanie "Norymberga 2010", relacja z budowy Yukikaze w skali 1:350, plany modelarskie brytyjskich okrętów podwodnych typu "M", amerykańskie ciężkie krążowniki typu "New Orleans" (malowanie i modele), plany modelarskie kanonierki Unii USS "Chostaw" oraz artykuł o wykorzystaniu programów 3D do wizualizacji struktury kadłuba żaglowców historycznych (HMS "Hero").
Modelarstwo Okrętowe, nr 26 (1/2010)

Magazyn modelarzy okrętowych wypełniony recenzjami i opisami wydawnictw, modeli, imprez, są relacje z budowy modeli oraz plany modelarskie. Wszystko doskonale wydrukowane.
Modelarstwo Okrętowe, nr 3 (2/2006)

Modelarstwo Okrętowe, nr 3 (2/2006). W numerze: opisy modeli dostępnych w tamtym czasie na rynku modelarskim, relacja z budowy modelu żywicznego pancernika HMS Dreadnought w skali 1:700, artykuł o mikromodelarstwie, plany i opis szwedzkiego niszczyciela "Goteborg", artykuł o amerykańskim miotaczu bomb głębinowych Mk. 6 "K-Gun", plany fregaty "Kortenaer", artykuł o holenderskich fregatach typu Jacob Van Heemskerck, relacja z budowy modelu fregaty HMS "Pandora", porady modelarskie (relingi, olinowanie), porównanie kartonowych modeli Bismarck'a. Ostatnie zdjęcie, z okładki, robi wrażenie: porównanie zapałek i modelu (ale duże zapałki:)



