

Iznogud, Marchewka dla wezyra

W roku 1971 można było robić sobie takie żarty. Teraz autor byłby oskarżany o niepoprawność polityczną, religijną, że "stygmatyzuje"...
Iznogud, Spiski wielkiego wezyra

"Spiski wielkiego wezyra", czyli sześć jego przebiegłych intryg, by zdobyć władzę i 'zostać kalifem w miejsce kalifa': "Żabie skrzeki w kalifacie", "Oczy jak spodki", "Eliksir prosto z zachodu", "Maszyna do zawracania czasu", "Piknik", "Groch z kapustą". Autor scenariuszy? Oczywiście niezmordowany Goscinny. Rysunki: Tabary.
Jim Davies. Garfield, Gooool!

Kot Jima Daviesa. O popularność może walczyć z innymi słynnymi kotami: z Kotem w butach, bułhakowskim Behemotem, Kotem z Cheshire, z komiksowym Feliksem, kotami z kreskówek: Tomem, Sylwestrem i polskim Filemonem. Nie ma natomiast konkurencji, jeśli chodzi lenistwo, żarłoczność, egoizm, cynizm i o bycie złośliwym. I o dziwo, jest w tym wszystkim - na swój sposób - zabawny.
Joe Bar Team, zeszyty 1, 2, 3, 4, 5, 7

Sześć zeszytów z szalonymi motocyklistami - klasyka gatunku. Wydanie niemieckie.
Kaczor Donald, Imperator kontratakuje, Komiksy z Kaczogrodu Tom II

Na zabawkach są zawsze ostrzeżenia, mówiące o niebezpieczeństwach, na jakie może być narażone dziecko przy nieodpowiedniej zabawie. Na tym komiksie nic takiego nie ma - najwyraźniej wydawca, w natłoku prac, zapomniał o swym obowiązku. Nadrabiamy zatem jego niedopatrzenie: "Uwaga, lektura tego komiksu może spowodować u twego dziecka nieodwracalne zmiany psychiczne, którymi oczywiście nie musisz się przejmować, jeśli planujesz dla niego karierę w korporacji (albo chcesz, by zostało socjologiem - wówczas komiks jest lekturą obowiązkową)".
Kajtek i Koko w kosmosie

"Kajtek i Koko w kosmosie" to czarno-biały komiks: w jednym (ciężkim!) tomie zebrane historie, które ukazywały się w "Wieczorze Wybrzeża" w latach 1968 - 1972.
Kapitan Kloss - komplet 20 zeszytów

Edycja, która w 2007 roku była dodatkiem do tabloidu - wszystkie zeszyty są reprintem oryginalnych, pierwszych wydań.
Kapitan Kloss, Wsypa

Komiks nr 2 z serii "Kapitan Kloss". Tytuł odcinka: Wsypa. Reprint oryginalnego wydania z 1971 roku, wydany przez Super Express w 2007 roku. Na zakończenie komiksu Brunner (ta "wyjątkowa kanalia") występuje w samych gaciach.
Komiks, Fantastyka. Zeszyt 1. Funky Koval, Bez oddechu

Pierwszy numer pisma "Komiks" - kwartalnego dodatku do miesięcznika "Fantastyka". Był rok 1987, PRL powoli przechodził do historii, a na rynku wydawniczym pojawiło się zjawisko dotychczas na nim nieznane: komiks sci-fi z dorosłymi bohaterami, a więc wypełniony akcją i - jak się wtedy mówiło - "momentami". Wszystko, czego brakowało dorastającej młodzieży: światy nierealne, przygody fantastyczne, ale ciała kobiece narysowane jak najbardziej realistycznie. Funky Koval po raz pierwszy cały w kolorze (i jego towarzyszka również).
Kryształowa szpada, Spojrzenie Wenloka. Komiks, zeszyt 23, nr 5/1993

Kryształowa szpada, Spojrzenie Wenloka, czyli Komiks, zeszyt 23, nr 5 z 1993 roku.
Kryształowa szpada. Dotyk Mangrowii. Komiks nr 1/1994, zeszyt 29

"Kryształowa szpada", odcinek "Dotyk Mangrowii", wypełnia w zasadzie cały numer pisma. Pozostałe 20 stron poświęcone jest sprawom, jakimi żyli miłośnicy komiksu w 1994 roku, czyli przeszło... ćwierć wieku temu!
Marvel Poster Book the Amazing Spider-Man

Wszystko napisane jest na okładce: "Marvel Poster Book. Występuje the Amazing Spider-Man. Pierwszy magazyn Marvela tylko z plakatami. 32 nadzwyczajne plakaty!!".
Plakaty w formacie A3 lub A4. Oprócz Spider-Mana na plakatach kilkanaście postaci w dynamicznych ujęciach (występują między innymi: Mysterio, Sabretooth, Lizard, Venom, Styx i Stone, Justin Hammer, Green Goblin, Hobgoblin, Chameleon, Hydro Man, Paladin, Silver Sable).
Do zeszytu dołączone 4 nalepki z kadrami z "Wojen Gwiezdnych".
Piet Wijn, Thom Roep. Kapryśna księżniczka. Komiks nr 1/1993, Zeszyt 19

Prezent pod choinkę z 1992 roku - w całym zeszycie jeden komiks, holenderska baśń z morałem o kapryśnej księżniczce i jej nauczycielu/przewodniku Danielu Dudku (po holendersku Douwe Dabbert, po angielsku Danny Doodle). Bajka w starym stylu.
Rosiński, Van Hamme. Western

Grzegorz Rosiński i Jean Van Hamme tym razem w krainie westernu. Nie bez kozery wydawca zaliczył album do serii Mistrzowie Komiksu. Historia w odcieniach sepii, obrazy w pełni barw.
Sknerus. Komiksy z Kaczogrodu, tom III. Komiksy Dona Rosy

Seria "Komiksy Dona Rosy", czyli seria komiksów rysowanych przez Keno Don Hugo Rosa, inżyniera budownictwa, który został jednym z najsłynniejszych rysowników "kaczych" komiksów. Twórca, który nigdy nie ukończył żadnej szkoły plastycznej, co dowodzi, że rysowanie komiksów jest w zasadzie kwestią determinacji. A może tak jest ze wszystkim, nie tylko z rysowaniem komiksów? Ciężka, systematyczna praca - jedyne źródło sukcesu. We wszystkim.
Spider-Man 3/94

Spider-Man 3/94: Ostatnie łowy Kravena 3 - myśliwy ofiarą...
Spider-Man 7/1992

Spider-Man 7/1992: 'Czy pająki potrafią latać' i 'Niesamowity Hulk'.
Spider-Man 8/1992

Spider-Man nr 8 z 1992 roku, a w nim dwa odcinki: "Próba ognia" i "Okrutna próba sił". Pająk walczy z Pumą.
Spider-Man 9/1992

W tym zeszycie dwa odcinki, w których 'The Amazing Spider-Man' i 'The Punisher' " wspólnie walczą ze złem (czyli 50 stron nieprzerwanej bijatyki): "Narkotykowy pościg" i "Państwo śmierci".
Spider-Man, nr 7/94

Spider-Man i ciągła walka. Oprócz Człowieka Pająka w podniebnych akrobacjach Puma, Czarna Wrona i Kot.



