

Magnetofon kasetowy MacWatts Stereo Cassette Deck MDS 440 Diora

Trzysilnikowy magnetofon kasetowy Diory, wersja eksportowa, więc wszystkie napisy z przodu po angielsku (z tyłu po polsku, więc w zasadzie jakby wersja pół-eksportowa). A zatem napisy głoszą, że jest to "MacWatts Stereo Cassette Deck MDS 440", że ma "Three Motors Drive System", że jest dostosowany do "Metal Tape", że ma systemy wyciszania szumów "Dolby B-C NR" oraz, że ma "Electronic Logic Control". Swego czasu uchodził za najlepszy, PRL-owski magnetofon kasetowy.
584,38 zł
Magnetofon kasetowy National Panasonic RQ-226S

Magnetofon kasetowy National Panasonic. Przenośny rarytas z końca lat 60-tych XX wieku.
131,51 zł
Magnetofon Koncert M 3401 SD Stereo HiFi

Rarytas absolutny - biały kruk elektroniki, również ze względu na stan. Zabytek zapierający dech w piersiach wszystkim, którzy pokochali brzmienie i konstrukcje UNITRY. Chyba jedyny obecnie magnetofon w takim stanie w sprzedaży. Magnetofon "Koncert", czyli flagowy produkt Unitra ZRK, duma PRL-owskiego przemysły elektronicznego. Wraz z magnetofonem oryginalny nab i szpule, instrukcja obsługi oraz - rzecz niezbędna przy takim sprzęcie - instrukcja serwisowa. Na okrasę demagnetyzator US-1515 (UNITRA ELMASZ), który "służy do usuwania magnetyzmu szczątkowego z elementów toru taśmy magnetycznej", co oznacza, że magnetofon poddany odpowiednim zabiegom zawsze może cieszyć nas doskonałym, wiernym w najdrobniejszych szczegółach dźwiękiem.
7 604,35 zł
Magnetofon szpulowy AKAI GX 620

Klasyczny magnetofon szpulowy AKAI GX 620. Jakość jedyna w swoim rodzaju.
869,13 zł
Magnetofon szpulowy AKAI X-201D

Złote lata Hi-Fi. Drewno, aluminium, szpule, wskaźniki i jeszcze do tego gra. Czego chcieć więcej?
307,99 zł
Magnetofon Unitra M 2405S

Stereofoniczny "szpulak", który nie dostał stempelka "Hi-Fi" tylko dlatego, że miał wbudowany lichy wzmacniacz i podłe głośniki. Podobno jakaś "wersja eksportowa" taki napis jednak nosiła. Ale zwykle magnetofon był podłączany do radia, albo wzmacniacza, więc wbudowany wzmacniacz i wbudowane głośniki nie miały nic do roboty. Magnetofon może również stać pionowo, co w czasach jego produkcji oznaczało spełnienie światowych standardów.
430,50 zł
Magnetofon Unitra M601SD Marcin

Marcin, czyli M601SD. Rarytas: "polski vintage". Najwyższej jakości deck kasetowy Hi Fi montowany na przełomie lat 70/80 przez Zakłady Radiowe im. M.Kasprzaka (Unitra-ZRK) w Warszawie.
686,92 zł
Magnetofon Unitra ZRK M 531S

Początki polskiej stereofonii. Kiedyś marzenie melomana, teraz sentymentalny gadżet.
123,45 zł
Mini wieża Hi-Fi SHARP CD-C5300H z kolumnami głośnikowymi CP-C5300

Mini wieża Hi-Fi SHARP CD-C5300H z kolumnami głośnikowymi CP-C5300. Mała, ale z dużymi możliwościami. Zestaw złożony jest bowiem z: tunera, odtwarzacza CD na 6 płyt, wzmacniacza i dwóch magnetofonów kasetowych. Sprzęt ma możliwość podłączenia gramofonu (z uziemieniem) oraz sprzętu dodatkowego (Video, odtwarzacz DVD, itp.). Wszystko stanowi jeden moduł - podział miedzy częściami składowymi symboliczny (gniazda do podłączeń dodatkowych urządzeń z tyłu). Mały, ale dziarski. I niezwykle wszechstronny.
154,62 zł
Mini-Line Diora Unitra Hi-Fi: FS 015, MDS 415, AS 215, 311 D

Ten zestaw, w PRL znany jako Mini-Line Diora, na eksport produkowany był jako Nikola Tesla, Dynamic Speaker lub Bruns. W skład mini-wieży Unitra-Diora wchodzą: korektor stereo FS 015, magnetofon MDS 415, tuner AS 215 i wzmacniacz Trawiata 311D. Małe i mocne. Z polskimi kolumnami z tamtego okresu potężne i klarowne brzmienie, jedyne w swoim rodzaju.
418,32 zł
Panasonic RX-CW42L, radiomagnetofon

Dwie kasety, radio (polskie częstotliwości), możliwość podłączenia CD, odłączane kolumny, korektor graficzny, Extra Bass System, zasilenia sieciowe lub bateryjne. A wszystko razem daje zaskakująco dobry, głęboki i plastyczny dźwięk. W sumie bardzo dobrze grający, przenośny sprzęt.
Radmor 5102

Srebrny Radmor 5102. Gra tak, że trudno nie tylko przestać słuchać, ale i... wzrok oderwać!
863,39 zł
Radmor 5102, znak jakości Q

Radmor, czyli żywa legenda, a nasz egzemplarz ma jeszcze znak - by tak rzec - szlachectwa: znak "Q". Znakiem "Q" w trójkącie stemplowano produkty o najlepszej jakości, jaką mogły wytworzyć PRL-owskie fabryki. Oznaczało to, że produkt stara się spełniać, albo dorównać, standardom "zachodnim", czyli obowiązującym w krajach o normalnej, nie socjalistycznej, gospodarce: staranna produkcja, zagraniczne części (np. w tym egzemplarzu japońskie wskaźniki), dokładna kontrola, itd. Produkty ze znakiem "Q" były w PRL-u poszukiwane i najwyżej cenione. Na tle powszechnego brakoróbstwa stempelek z "Q" był obietnicą, że zdobyło się (w PRL-u większość rzeczy nie była "kupowana", tylko "zdobywana") rzecz, która będzie się sprawować zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Nasz Radmor został kompletnie zrewaloryzowany, tzn. został kompletnie odnowiony (czyszczenie, regulacja, wymiana kondensatorów, stroików, itd.) z pełnym zachowaniem i poszanowaniem dla oryginalnej konstrukcji i oryginalnych części (jedynie stara, niesprawna głowica UKF została zastąpiona nową, czulszą, o znacznie lepszych parametrach - to jest jedyna zmiana, jaka zaszła w odnowionym Radmorze, oczywiście z wymianą głowicy wiąże się też wymiana gniazda antenowego na koncentryczne). Nasz Radmor jest w doskonałej, idealnej formie - brzmi jak w dniach swojej młodości i cieszy nas swoim dźwiękiem codziennie (najczęściej łącząc się w muzycznym duecie z gramofonem Daniel - też w Antykwariacie:)
Sansui SC-2110, magnetofon kasetowy

Sansui SC-2110. Firma mówi sama za siebie: najwyższej klasy magnetofon kasetowy (30Hz-16kHz dla taśmy Cr02). Dwie głowice, system redukcji szumów DOLBY B, trzy typy kaset (type I, FeCr, CrO2). Magnetofon wyprodukowano w 1978 roku, więc pochodzi z czasów, kiedy sprzęt musiał być duży i ciężki (430 x 160 x 302mm, prawie 9 kg). Solidny sprzęt dla miłośników tradycyjnych, analogowych brzmień.
984,01 zł
Sansui TA-300, Sansui SC-1110, amplituner i magnetofon kasetowy Hi-Fi

Amplituner Sansui TA-300 i magnetofon kasetowy SC-1110: japońska klasyka, która żyje (i gra)
779,96 zł
Schemat magnetofon M 2405 S

Jest magnetofon, jest instrukcja i jest schemat do kompletu.
18,47 zł
Sony Digital Audio/Video Control Center, amplituner STR-DE635 z pilotem

Sony Digital Audio/Video Control Center, amplituner STR-DE635 z pilotem. Można podłączyć odtwarzacze DVD i CD, gramofon, magnetofon, magnetowidy, telewizory, projektory oraz systemy głośników: stereo, stereo z subwooferem lub system 5.1 (5 x 70W), czyli pięć głośników z subwooferem, aby rozkoszować się efektami jakie zapewnia Multi Channel Surround, głównie przy odtwarzaniu filmów i przy grach (Digital Cinema Sound Processing 32 Bit). MCS to prawie trzydzieści różnych wariantów dźwiękowych, w tym - oprócz kilkunastu sal i "otoczeń dźwiękowych" kinowych - efekty sal koncertowych, klubów, kościoła, stadionu, otwartego terenu, itd. Dźwięk Dolby Digital, Dolby Pro Logic, PCM. Możliwość ustawiania barwy dźwięku (korektor), Bass Boost. Odbiornik radiowy (FM Stereo, AM) z możliwością zaprogramowania i pogrupowania kilkudziesięciu stacji radiowych. Funkcja Sleep, RDS EON.
469,92 zł
Sony Odtwarzacz CD/DVD DVP-S325, pilot, instrukcja

Sony odtwarzacz CD/DVD DVP-S325, pilot, instrukcja. Wszystkie dane techniczne na zdjęciach odpowiednich stron instrukcji. Chyba ostatnia seria "porządnych" odtwarzaczy.
Sony. Stereofoniczny magnetofon kasetowy TC-WE825S

Magnetofon kasetowy TC-WE825S, czyli najwyższy z ostatnich modeli magnetofonów produkowanych przez SONY. W zasadzie są to dwa magnetofony w jednej obudowie. Moc możliwości - dokładny opis (zapierający dech w piersiach) w szczegółowej prezentacji magnetofonu.
685,10 zł
Technics - mini wieża C 01K

Technics - mini wieża C 01K, czyli "FM/AM Stereo Tuner ST-C 01K" oraz wzmacniacz w trzech częściach: "Power Supply Unit SH-C 01K", "Stereo DC Power Amplifier SE-C 01K", "Stereo Preamplifier SU-C 01K", czyli końcówka mocy, przedwzmacniacz i zasilacz. Wszystko solidne zgodnie z normami panującymi czterdzieści lat temu, bo sprzęt skonstruowano w 1978 roku. To były czasy, kiedy sprzęt Hi-Fi musiał nie tylko dobrze grać, ale również musiał być solidnie wykonany, mieć swoją wagę, złoto na stykach i gniazdach oraz piękny wygląd. Oczywiście zagorzali przeciwnicy Technicsa (każda firma ma swoje plemię: są fanatyczni zwolennicy i są nie mniej fanatyczni przeciwnicy) będą wszystko krytykować, ale w powszechnej opinii prezentowana wieża uchodzi za konstrukcję najwyższej jakości, a na europejskich stronach miłośników Hi-Fi określana jest jako najlepsza konstrukcja wśród mini wież i sprzęt typu High End. Mała, ale ciężka i z wielkim brzmieniem oraz z jakością sprzętu ze złotych lat Hi-Fi.
1 516,34 zł



42,19 zł

19,47 zł

2 810,45 zł